Stowarzyszenie "Powidz, że jest fajnie"

Stowarzyszenie "Powidz, że jest fajnie" powstało w III kwartale 2019, jednak to pierwsza połowa tego roku była dla członków organizacji czasem rozgrzewki, przygotowań, ćwiczeń i decyzji o przybraniu formy Stowarzyszenia. Stowrzyszenie skupia pasjonatów tworzenia niecodziennych wydarzeń dla społeczności lokalnej gminy Powidz i najbliższego regionu, ale również Polski i świata. Głównym celem postawionym przez członków organizacji jest popularyzacja działań kulturalnych, promocja historii lokalnej, aktywizacja mieszkańców w życiu społecznym oraz skuteczna walka z marazmem i szarą codziennością. Z przyjemnością podejmują się wzywań, które przekuwają w działania.

Przy współpracy z Domem Kultury w Powidzu - Stowarzyszenie "Powidz, że jest fajnie" zorganizowało dwa projekty:

- Inkubator MOST - II Edycja (warsztaty malowania muralu, gotowania, nauki tańca, modelarstwa integrujące społeczność lokalną ze stacjonującymi w Powidzu żołnierzami USA),

- Rewitalizacja placu przed Domem Kultury (wyrównanie terenu, nasadzenia, zakup małej architektury ogrodowej)

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Lipiec 2021