Strona główna

Aktualności, strona 5 z 33

WAKACYJNY KURS ŻEGLARSKI

Utworzono: 29.05.2023
3,2,1...... START!
Ruszyły zapisy na wakacyjny kurs żeglarski z Czarter Powidz i Dom Kultury w Powidzu!
Liczba miejsc ograniczona!

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

Utworzono: 22.05.2023
Czy są tu dzieci???
Mamy dla Was specjalne wydarzenie z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka!
Wraz z Gmina Powidz zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka, który w tym roku odbędzie się 1 czerwca w godzinach 16:30 - 19:00 na parkingu przed Domem Kultury!
Zapraszmy zarówno małych i dużych - dla każdego znajdzie się coś ciekawego ????
Dziękujemy Jakub Gwit - wójt Gminy Powidz za możliwość sfinansowania wydarzenia z środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Powidz!
A co jeśli będzie padać?
Nie zakładamy takiego scenariusza, ale deszcz nam niestraszny, gdyż z ratunkiem przybywa Zespół Szkolno-Przedszkolny w Powidzu, który udostępni sale gimnastyczną, aby każde dziecko mogło w pełni świętować ten ważny dzień ????

Do zobaczenia!

KONFERENCJA

Utworzono: 21.05.2023
Wiecie, że nasz piękny Powidz obchodzi w tym roku 780. rocznicę swojej lokacji, a 105 lat temu dzielna Kompania Powidzka stanęła do walki w Powstaniu Wielkopolskim, rozbijając pluton Grenschutzu na stacji kolejowej w Anastazewie?
Świętujemy cały rok, ale z tej oto okazji zapraszamy na dwa wydarzenia:
a) 30.05.2023 r. w godz. 11:00 - 14:00
Konferencja popularno - naukową "HISTORIA SIŁĄ ZIEMI POWIDZKIEJ", podczas której dowiemy się o średniowiecznym osadnictwie nad brzegami Jeziora, jak rozplanowany był Powidz w XIII wieku, fenomenie Powstania Wielkopolskiego, czy też jak współcześnie interesująco mówić o lokalnej historii,
b) 05.06.2023 r godz. 17:00
Spotkanie otwarte "780 LAT POWIDZA", podczas którego usłyszymy o przywilejach i obowiązkach związanych z nadaniem Aktu Lokacji Powidzowi, a także zobaczymy spektakl słowno - muzyczny "Powidzanka" i skosztujemy okolicznościowego tortu.
Na oba wydarzenia zapraszamy serdecznie!

PLENER MALARSKI NAD JEZIOREM POWIDZKIM

Utworzono: 19.05.2023
U nas zawsze znajdziesz coś dla duszy i dla ciała ????
Już od jutra w Polanowie, nad pięknym Jeziorem Powidzkim wyjątkowy PLENER MALARSKI, który zakończymy WERNISAŻEM w naszej placówce, dnia 27.05.2023 r. o godz. 16:00
Wstęp bezpłatny!
Zapraszamy serdecznie!

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Utworzono: 18.05.2023
Słyszeliście o naszym konkursie?
Zachęcamy wszystkich uczniów klas 3 - 7 Szkoły Podstawowej w Powidzu do wzięcia w nim udziału!
Jest to kolejna część projektu "Masz pomysł? Bądź częścią kulturalnego Powidza" realizowanego z środków Narodowego Centrum Kultury.
Jednocześnie przypominamy o wypełnieniu krótkiej ankiety, która pozwoli nam zaspokoić Wasze potrzeby kulturalne:
 
 
Projekt dofinansowano z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Edycja 2023

SPEKTAKL TEATRALNY

Utworzono: 15.05.2023
Już 10 czerwca o godz. 16:00 w naszej placówce odbędzie się znakomity spektakl teatralny "Pieniądze to nie wszystko - milionowa włoszka", który rozbawi każdego do łez!
Kto był na sztuce "One way ticket" ten wie, że warto wziąć udział w spektaklach realizowanych przez Teatr Starszych Aktorów z Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu Wielkopolskim!
Bilety w cenie 10 zł, dostępne w naszej placówce, Biblioteka Publiczna Gminy Powidz oraz on-line: https://www.bilety24.pl/.../1322-pieniadze-to-nie...
Liczba miejsc ograniczona!
 

OGŁOSZENIE!!!

Utworzono: 09.05.2023

UWAGA!

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Utworzono: 08.05.2023
Dziś ważne święto dla wszystkich Bibliotekarek i Bibliotekarzy, dlatego też wszystkim związanym zawodowo z pracą w Bibliotekach życzymy wielu czytelników, samych nowości książkowych i środków na zakup niezbędnej literatury!
Dziękujemy za Wasz wkład w rozwój intelektualny polskiego społeczeństwa!
Biblioteka Publiczna Gminy Powidz - dzięki również za owocną współpracę! ????

ANKIETA!

Utworzono: 05.05.2023
Kochani!
Pamiętacie, iż bierzemy udział w projekcie "Masz pomysł? Bądź częścią kulturalnego Powidza" z programu "Dom Kultury + Edycja 2023" Narodowe Centrum Kultury ?
Chcemy odkryć Wasz potencjał i zobaczyć Wasze oczekiwania co do naszej oferty kulturalnej, dlatego też zachęcamy do wypełnienia KRÓTKIEJ i przyjemnej ankiety, która umożliwi nam osiągnięcie zamierzonego celu.
Ankieta w wersji papierowej dostępna będzie również od wtorku w: naszej placówce, Urzędzie Gmina Powidz oraz Biblioteka Publiczna Gminy Powidz!
Do jej wypełnienia zachęcamy osoby z terenu całej naszej pięknej Gminy!
Robimy to dla Was!
 
LINK DO ANKIETY!
 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeIv2nWLsSmDQWo27qywzdLhBw0qFG_0fhiesjLtQUBQlmFIA/viewform

DZIEŃ STRAŻAKA

Utworzono: 04.05.2023
Dla wszystkich dzielnych strażaków z terenu Gminy Powidz (lecz nie tylko) Hip hip.... ...HURRA!!!
Tyle samo powrotów co wyjazdów!
Dziękujemy za współpracę!