Dom Kultury w Powidzu, w szczęśliwej 60-tce!

Utworzono dnia 07.06.2021

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, iż wniosek napisany przez Dom Kultury w Powidzu w ramach ministerialnego programu "Infrastruktura Domów Kultury", został pozytywnie oceniony przez Komisję Konkursową i uzyskał dofinansowanie w kwocie 30 000 zł na rozwój infrastrukturalny!

Z otrzymanego dofinansowania na głównej sali zakupimy i zamontujemy stały system nagłośnienia, pętlę indukcyjną dla słabosłyszących a także na naszym budynku zamontujemy rolety zewnętrzne i kamery poprawiające komfort i bezpieczeństwo w powidzkiej kulturze.

Jednak to nie wszystko - zakupimy także podesty sceniczne wraz z wyposażeniem dodatkowym, dzięki którym będziemy mogli organizować wydarzenia na naszym zielonym dziedzińcu kultury.


Jest to pierwsze dofinansowanie otrzymane przez nasz Dom Kultury w ramach projektów infrastrukturalnych ogłoszonych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a tym bardziej cieszy fakt, iż znaleźliśmy się w szczęśliwej 60-tce na około 1000 wnioskodawców!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”